Czy taśma dwustronna niszczy ścianę?

Czy taśma dwustronna niszczy ścianę?

Chcesz powiesić lustro bez wiercenia otworów i zastanawiasz się, czy taśma dwustronna niszczy ścianę? Dzięki nam uzyskasz odpowiedź na to pytanie, co pozwoli Ci zdecydować, jaki sposób montażu wybrać. To jednak nie wszystko, co mamy Ci do przekazania. Z naszego artykułu dowiesz się także, jaka taśma dwustronna do ścian jest najlepsza. Zapraszamy do zapoznania się z naszym opracowaniem.

Kilka informacji o taśmie dwustronnej

Taśmy klejące dwustronne wykorzystywane są do łączenia elementów. Przy ich pomocy możesz przymocować dekoracje do ściany, uchwyty do szafki, listwy do sufitu, a nawet płyty dywanowe do podłogi. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie zarówno w profesjonalnych pracach, jak i hobbystycznych zajęciach czy naprawach domowych.

Taśmy dwustronne składają się z kilku warstw, co gwarantuje trwałe i skuteczne łączenie elementów. Zbudowane są z:

  • nośnika – od materiału, z którego został wykonany, zależy nie tylko skuteczność taśmy, ale także to, do jakich powierzchni jest przeznaczona. Grubsze taśmy piankowe lepiej sprawdzą się na chropowatych powierzchniach, a cienkie taśmy foliowe pozwalają tworzyć niewidzialne łączenia,
  • systemu klejącego – jego wybór zależy od tego, jakie powierzchnie i materiały mają zostać złączone. System klejący różni się także w zależności od tego, czy taśma ma być wykorzystana na zewnątrz, czy wewnątrz,
  • paska ochronnego – chroni masę klejąca przed wyschnięciem.

Dwustronne taśmy klejące są niezwykle mocne i trwałe. Wiele z nich przeznaczonych jest do łączenia elementów o chropowatej i nieregularnej powierzchni. Są także łatwe w obsłudze, co przekłada się na dużą wygodę użytkowania. Ponadto to produkty uniwersalne, które z powodzeniem można zastosować do sklejenia drewna, tworzywa sztucznego, skóry, szkła, ceramiki, aluminium, tektury, tekstyliów, metalu, papieru, poliwęglanu, filcu, pianki, gumy czy marmuru. Konkretne właściwości zależą jednak od tego, jaką taśmę dwustronną do ścian wybierzesz.

Czy taśma dwustronna niszczy ścianę?

Jeszcze do niedawna wieszanie lustra, obrazu czy innej dekoracji było niemożliwe bez uciążliwego wiercenie otworów w ścianie lub użycia młotka i gwoździ. Nie tylko było to pracochłonne, ale także trwale niszczyło ścianę, pozostawiając szpecące dziury. Jak powiesić ozdobę bez hałasu, bałaganu i otworów w gładkiej powierzchni? Wystarczy wybrać taśmę dwustronną! Dzięki niej unikniesz trwałej ingerencji w wygląd ściany. To rozwiązanie proste, szybkie i skuteczne.

Warto jednak się zastanowić, czy taśma dwustronna niszczy ścianę. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Mimo że przy jej pomocy zamontujesz bezpiecznie różne przedmioty i nie uszkodzisz trwale powierzchni, to jej zdejmowanie może spowodować np. oderwanie warstwy farby od ściany. Wybór taśmy dwustronnej trzeba więc dokładnie przemyśleć. Warto jednak podkreślić, że nie jest to rozwiązanie tymczasowe a trwałe. Dlatego nie musisz obawiać się, że uszkodzisz ścianę podczas jej zdejmowania, gdyż nie nastąpi to szybko. Przy pomocy taśmy dwustronnej wykonasz więc zarówno szybkie naprawy, jak i na stałe zawiesisz lustro czy obraz.

Jaka taśma dwustronna do ścian jest najlepsza?

Wiesz już, czy taśma dwustronna niszczy ścianę. Teraz warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu. Jaka taśma dwustronna do ścian jest najlepsza? Postaw na produkty od Elastica! Nasze profesjonalne taśmy i folie to produkty niezwykle wytrzymałe. Nośnikiem taśmy dwustronnej jest czarna pianka polietylenowa, pianka PE, tkanina poliestrowa lub polipropylen. Pokryliśmy go grubą warstwą kleju kauczukowego, który wyróżnia się doskonałą przyczepnością do gładkich i chropowatych powierzchni. W naszej ofercie jest:

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania taśmy dwustronnej, dzięki której na Twojej ścianie zawisną piękne elementy dekoracyjne!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl