Szukasz produktu, który poradzi sobie z najtrudniejszym wyzwaniem? Wybierz Duct Tape! To uniwersalna taśma naprawcza, dzięki której szybko naprawisz zarówno elementy wnętrza, jak i te znajdujące się poza budynkiem. Użyjesz jej w domu, firmie, magazynie, na działce, a nawet w podróży. Właśnie dlatego taśma Duct Tape cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami. Z nią montaż i renowacja przebiegną niezwykle sprawnie, a osiągnięte efekty będą satysfakcjonujące. Sprawdź naszą ofertę i wybierz Duct Tape!

Duct Tape – definicja i zastosowanie

Zastanawiasz się czym jest Duct Tape? Najprościej można opisać ją jako taśmę materiałową o wyjątkowych właściwościach. Jest wodoodporna i izolacyjna, dzięki czemu posiada liczne zastosowania. Składa się z 3 warstw: tkaniny, tworzywa sztucznego i warstwy kleju. Nasze taśmy Duct Tape wykonujemy z elastycznej foli LDPE, tkaniny poliestrowej oraz kleju z kauczuka syntetycznego.

Pierwsza taśma Duct została wyprodukowana już w 1942 roku. Od tego czasu ulepszano ją i modyfikowano, dzięki czemu dziś kupić możesz niezwykle wytrzymałe produkty od Elastica. Choć początkowo stworzono ją z myślą o armii amerykańskiej (służyły do uszczelniania skrzynek amunicji), to szybko zaczęto wykorzystywać ją do wielu innych zadań. Przy pomocy super mocnej taśmy naprawczej zaklejano dziury w butach, naprawiano części samochodów i samolotów, a nawet oklejano nią okna witryn sklepów, żeby wzmocnić szyby. Obecnie nasze taśmy sprawdzą się w takich zastosowaniach jak: łączenie elementów, naprawy, uszczelnianie połączeń, znakowanie czy rękodzieło. W każdym z nich oferuje niezrównaną siłę klejenia. Użycie taśmy naprawcze nie jest rozwiązaniem chwilowym, bądź prowizorycznym – to sposób na tworzenie trwałych połączeń, które z powodzeniem wytrzymają długie lata. Jeśli więc stawiasz na najwyższą możliwą jakość, wybierz Elastica!

Właściwości taśmy naprawczej

Taśma uniwersalna Duct Tape to gwarantuje doskonałych właściwości naprawczych. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim jest:

  • bardzo elastyczna – można przykleić ją nawet na nieregularnych powierzchniach,
  • odporna na działanie warunków atmosferycznych takich jak: deszcz, promieniowanie UV czy skrajne temperatury (zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur od -10 do + 75 °C),
  • wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporna na rozrywanie,
  • wodoodporna – można ją stosować nawet w miejscach, w których jest narażona na wilgoć,
  • wyposażona w klej kauczukowy, który gwarantuje silną przyczepność nawet do nierównej powierzchni.

Taśma Duct Tape w ofercie Elastica

Czasami zwykła taśma po prostu nie wystarcza. Wszędzie tam, gdzie priorytetem jest jak najwyższa siła wiązania i wytrzymałość oczywistym wyborem jest mocna taśma naprawcza Elastica. To nasz najmocniejszy produkt klejący, który jest używany zarówno przez hobbystów, majsterkowiczów-amatorów, osoby trudniące się rękodziełem, jak i przez zawodowców potrzebujących najwyższej możliwej jakości. Aby nasze taśmy klejące naprawcze spełniały swoją rolą w każdych warunkach, wykonaliśmy je z grubej i elastycznej foli LDPE oraz tkaniny poliestrowej. Taka budowa gwarantuje niespotykaną wytrzymałość na przetarcia, rozdarcie czy po prostu zużycie.

Do wyboru klientów oddajemy taśmy naprawcze srebrne występujące w różnych rozmiarach. Znajdziesz u nas produkty 48 mm/50 m, 48 mm/10 m oraz 50 mm/50 m. Oferujemy także taśmy Duct Tape w kilku wariantach kolorystycznych. W Elastica kupisz:

  • taśmę DUCT Elastica TU101 SILVER – to taśma do zastosowań profesjonalnych i amatorskich. Służy do łączenia elementów, uszczelniania połączeń, znakowania, naprawy, a także do rękodzieła. Jest wytrzymała, a jej wysoka przyczepność sprawia, że doskonale nadaje się do nierównych powierzchni. To wodoodporna taśma naprawcza, która jest dostosowana do skrajnych temperatur (od -10ºC do aż +75 ºC). Dzięki temu stosując ją na zewnątrz, nie musisz obawiać się o nagłą zmianę pogody,
  • taśmę DUCT Elastica TU201 SILVER – wykorzystywana jest do trwałego łączenia elementów o dowolnej fakturze i kształcie, uszczelniania połączeń, szybkich napraw oraz znakowania. Zastosowanie dla tej taśmy naprawczej znajdą także osoby zajmujące się rękodziełem. To produkt klejący wzmocniony tkaniną 95 N/25 mm oraz cechujący się wysoką początkową siłą klejenia. Dzięki temu doskonale sprawdzi się, gdy konieczna jest szybka naprawa. Taśmę DUCT Elastica TU201 SILVER to także łatwa i ekspresowa aplikacja oraz możliwość stosowania jej na zewnątrz (dzięki odporności na skrajne temperatury i promieniowanie UV),
  • taśmę DUCT Elastica TU101 RED – to uniwersalna taśma naprawcza, którą cechuje wysoka wytrzymałość i przyczepność. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy zajmują się łączeniem elementów, naprawą, uszczelnianiem połączeń, znakowaniem lub rękodziełem. Wodoodporna taśma DUCT Elastica TU101 RED może być wykorzystywana na powierzchni o nieregularnym kształcie, bądź chropowatej fakturze,
  • taśmę DUCT Elastica TB421 YELLOW – wykorzystuje się ją podczas prac budowlanych. Umożliwia zabezpieczanie powierzchni (w tym także przed wilgocią), mocowanie różnych elementów, uszczelnianie oraz naprawę. To jedna z naszych najmocniejszych taśma o przeznaczeniu profesjonalnym. Wykonana została ze specjalistycznej tkaniny (105N/25 mm, o grubość 220µ), oraz wodoodpornej powłoki polietylenowej.

Jakie produkty znajdują się w naszym asortymencie?

Oprócz Duct Tape w naszej ofercie znajduje się także:

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. W Elastica kupisz produkty niezbędne podczas prac remontowo-budowlanych!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl