Folie Malarskie

Zmiana koloru ścian to doskonały sposób na odświeżenie wnętrza. Podczas prac remontowych warto jednak, by folia malarska znalazła się na podłodze, oknie, drzwiach, meblach i innych ważnych elementach wyposażenia wnętrza. Dzięki temu niemalowane powierzchnie nie zabrudzą się ani nie uszkodzą. Folia do malowania chroni więc przed dodatkową pracą i kosztami, które należałoby ponieść, by wyczyścić zabrudzone przez farbę elementy wyposażenia. Na stronie elastica.pl znajdziesz niezwykle wytrzymały antychlap dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Folia malarska – najważniejsze informacje

Podczas wykonywania prac malarskich równie ważne jak malowanie jest również odpowiednie zabezpieczenie powierzchni i obiektów, bezpośrednio narażonych na kontakt z farbą. Usuwanie plam z farby i zacieków potrafi być bardzo kłopotliwe, dlatego warto zdecydować się na folie malarskie. Ich doskonałe właściwości i wielość zastosowań sprawiają, że używają ich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Folia remontowa gruba wykorzystywana jest nie tylko do ochrony przedmiotów i elementów wnętrza przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, ale także zabezpiecza przed kurzem, pyłem i wilgocią podczas prac budowlanych. Możesz stosować ją także w innych celach. Doskonale sprawdzi się do ochrony mebli ogrodowych, roweru lub materiałów budowlanych przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg.

By folia ochronna do malowania działała zgodnie z zastosowaniem, musi posiadać określone właściwości. Ważna jest nie tylko wodoodporność, ale także wysoka wytrzymałość. Dzięki temu nie będzie się przecierać ani rozrywać podczas prac budowlanych, a tym samym lepiej ochroni wyposażenie przed zabrudzeniami. Warto zwrócić także uwagę na to jak wygląda ściąganie grubej folii malarskiej. Powinno być ono łatwe i szybkie, a w przypadku modelu wzbogaconego o taśmę samoprzylepną nie zostawiać śladu kleju na powierzchni.

Jaką folię do malowania wybrać?

Folie malarskie w rolce różnią się ze względu na grubość i typ użytego materiału. Im są one cieńsze, tym ich trwałość, a tym samym skuteczność się zmniejsza. Jeśli więc chcesz umieścić folię do malowania na podłodze, musisz wybrać model niezwykle wytrzymały (gruby). Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie zostanie rozdarta podczas chodzenia po niej. Dodatkowo biorąc pod uwagę gęstość, wyróżniamy:

  • folię malarską LDPE – wykonano ją z polietylenu niskiej gęstości, która waha się między 0,915 a 0,935 g/cm³. Jest wytrzymała i odporna na wilgoć,
  • folię malarską MDPE – to folia stworzona z polietylenu średniej gęstości tzn.: 0,926-0,940 g/cm³. Cechują ją średnie parametry techniczne,
  • folię malarską HDPE – ma najwyższą gęstość 0,94-0,96 g/cm³. Powstała z polietylenu wysokiej gęstości, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała.

Tylko folia ochronna malarska o najwyższej gęstości da Ci gwarancję, że zabezpieczone wyposażenie nie zostanie zabrudzone lub uszkodzone.

Folie malarskie w Elastica

Aby zapewnić naszym foliom antychlap największą wytrzymałość, zdecydowaliśmy się na użycie wytrzymałej foli HDPE, która dzięki swojej wysokiej rozciągliwości znakomicie nadaje się do zabezpieczania na czas malowania mebli, futryn, podłóg i wielu innych powierzchni o nieregularnym kształcie. Dzięki temu nasze produkty doskonale sprawdzają się podczas prac remontowych, dekoracyjnych, konserwacyjnych i malarskich. Folia malarska na rolce rozłożona na podłodze bez problemu wytrzyma deptanie i przypadkowe szarpnięcia. Może być także używana na zewnątrz.

Jednak nie mniej ważna jak trwałość naszych produktów, jest możliwość ich szybkiego i łatwego montażu do zabezpieczanych powierzchni. Dlatego zdecydowaliśmy się wyposażyć nasze folie zabezpieczające malarskie w warstwę klejącą na bazie naturalnego kauczuku. Dzięki temu nie tylko sprawnie przymocujesz je do ścian i mebli, ale i usuniesz je bez pozostawiania trudnych do usunięcia śladów kleju oraz zniszczeń powierzchni. Zintegrowana z folią taśma LDPE z dodatkowym wzmocnieniem, zapobiega także uszkodzeniom mechanicznym. Tak zgadza się – pomyśleliśmy o wszystkim.

Folia malarska Elastica SPEEDYMASK/ANTYCHLAP dostępna w naszym sklepie występuje w kilku wielkościach. Tak bogaty wybór pozwoli Ci zdecydować się na produkt dostosowany do Twoich potrzeb. Kupisz u nas taśmę:

  • 1100 mm/20 m,
  • 2700 mm/17 m,
  • 550 mm/20 m.

Dzięki tak wyjątkowym właściwościom nasza folia malarska ochronna chętnie wybierana jest przez profesjonalistów i zawodowców. Wielokrotnie udowodniła swoją jakość w pracach takich jak; malowanie, tynkowanie, prace remontowe, dekoracyjne i hobbystyczne. Folia malarska Elastica SPEEDYMASK/ANTYCHLAP zawsze zapewnia niezawodną ochronę zabezpieczanych powierzchni.

Nasz oferta materiałów budowlanych

Planujesz remont lub prowadzisz inne prace budowlane? Poza folią malarską przydadzą Ci się także inne materiały. W Elastica znajdziesz taśmy, które doskonale sprawdzą się nie tylko podczas malowania, ale także w innych pracach wykończeniowych. W naszej ofercie jest:

Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz produkty, dzięki którym remont stanie się przyjemnością. Taśmy i folie malarskie od Elastica to pewny wybór!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl