Jaka taśma malarska najlepsza?

Jaka taśma malarska najlepsza?

Podczas prac remontowych i renowacyjnych przydatne jest stosowanie specjalnych produktów ułatwiających ich realizację. Najlepsza taśma malarska to taka, która nie wchłania farby, nie zostawia śladów kleju na ścianie i łatwo ją oderwać. Jaka taśma do malowania będzie więc odpowiednia? Na co uważać podczas jej wyboru? Jak używać taśmy malarskiej? Podpowiadamy!

Taśma malarska – do czego służy?

Taśma malarska inaczej maskująca to jeden z tych elementów, w który warto zainwestować. Sprawdza się podczas remontu, renowacji, ale i prac hobbystycznych. Wykorzystuje się ją między innymi do zabezpieczania powierzchni, których nie chcemy pobrudzić podczas malowania lub tynkowania: ramy okiennej, futryny, parapetów, kontaktów i gniazdek. Przydaje się, gdy chcemy zasłonić kable lub przewody.

Niektóre jej rodzaje używane są do odcięcia konturów i cieniowania, co pozwala uzyskać ciekawe wzory geometryczne na ścianach. Stosuje się ją również podczas montażu folii ochronnej, kiedy nie chcemy uszkodzić mebli lub urządzeń, do których ją przykleimy. Prace wykończeniowe, dekoracyjne i konserwatorskie bez taśmy malarskiej są trudniejsze do przeprowadzenia w czystości, więc warto używać jej, nawet gdy mamy odnowić niewielki kawałek ściany. Na rynku istnieje dziś ogromny wybór tego typu artykułów. Jaka taśma malarska będzie najlepsza?

Taśmy malarskie – rodzaje

Myśląc o taśmie maskującej mamy zazwyczaj przed oczami żółty rulon, jednak dzięki rozwojowi technologii i zmieniającym się potrzebom użytkowników, dziś do wyboru mamy o wiele więcej jej rodzajów. Dostępne są taśmy w różnych kolorach, szerokościach i długościach, z różnym przeznaczeniem. Bardzo często żółte taśmy mają jaśniejsze lub ciemniejsze odcienie, co może oznaczać zróżnicowaną ilość kleju na ich powierzchniach (im ciemniejszy kolor, tym słabszy klej).

Główne rodzaje taśm malarskich, które warto brać pod uwagę podczas zakupów to przede wszystkim:

  • taśmy żółte – do podstawowych prac, kiedy konieczne jest ich ściągnięcie tuż po malowaniu,
  • taśmy niebieskie – odporne na duże nasłonecznienie i zmienne warunki pogodowe, nie odklejają się, idealne do prac na zewnątrz budynków,
  • taśmy do delikatnych powierzchni – można naklejać je na tapetach, plastiku, obrazach lub lustrach.

Różnią się między sobą właściwościami, ale wszystkie gwarantują uzyskanie spektakularnych efektów podczas prowadzonych prac.

Gdzie kupować taśmy?

W taśmy malarskie najlepiej zaopatrywać się u doświadczonych dostawców jak na przykład w sklepie Elastica. W razie wątpliwości skorzystać można z fachowej wiedzy pracownika, który doradzi najlepszą dla nas taśmę. Każdy sprzedawca ma inny asortyment i wtedy konieczne jest wsparcie osoby z odpowiednim doświadczeniem, aby wybrać idealny produkt. U nas dostępne są taśmy od najlepszego producenta, który uwzględnił różne potrzeby klientów.

Taśma malarska – jak używać?

Żółta taśma malarska wykonana jest z papieru. Na przykład taśmy maskujące JAPAN WASHI GOLD wytwarzane są z papieru ryżowego, przylegają one idealnie do powierzchni i charakteryzuje je łatwy demontaż. Nie zostawiają śladów na ścianie, nie wchłaniają farby i pomagają uniknąć zacieków. Taśmę należy przykleić tuż przy linii koloru. Idealnie sprawdzi się do odcinania konturów, gdyż farba nie wpływa pod nią i nie dojdzie do łączenia różnych odcieni. Po malowaniu należy taśmę delikatnie oderwać. Najlepiej zrobić to od razu, ale w zależności od typu taśmy, można nawet po kilku miesiącach bez obaw, że razem z taśmą zerwiemy warstwę farby.

Niebieskie taśmy malarskie nadają się do amatorskiego i profesjonalnego użytkowania, a impregnowany papier pokryty warstwą kleju akrylowego będzie odpowiedni do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Taśma maskująca UV 38/50 m TM PK14 BLUE nadaje się idealnie do tworzenia przejść między kolorami czy odcięć. Nakleja się ją na płaskie i chropowate powierzchnie. Zwróć uwagę, że jak w przypadku żółtych, również niebieskie taśmy mogą być pozostawione dłużej na ścianie, na przykład do 14 dni.

Podsumowanie

To, która taśma malarska będzie najlepsza, zależy od wielu czynników. Między innymi od rodzaju i miejsca prowadzonych prac, efektów, jakie chcemy osiągnąć, materiału, na jakim chcemy ją przykleić. Zwróć uwagę na kolor taśmy, ilość kleju oraz jej szerokość. Żółte lepsze są do szybkich prac, niebieskie sprawdzą sie na zewnątrz. Elastica umożliwia zakup fioletowych taśm malarskich, które pełnią funkcję dekoracji oraz nadadzą się do ochrony delikatnych powierzchni: luster, obrazów. Węższe taśmy umożliwiają uzyskanie precyzyjnych konturów, szersze zabezpieczą większą powierzchnię.

Z pewnością zaopatrując się u dostawcy z dużym asortymentem każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego w naszym

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl