Odkryj najlepszą taśmę do malowania pasów na ścianie - poradnik

Odkryj najlepszą taśmę do malowania pasów na ścianie - poradnik

Pasy na ścianie mogą być bardzo ciekawą dekoracją. Jaka taśma do malowania pasów na ścianie będzie najlepsza? Przede wszystkim taka, która będzie trwale trzymać się powierzchni, a zarazem łatwo się od niej odklejać. Jak namalować pasy przy użyciu takiego produktu? Podpowiadamy!

Jak zrobić pasy na ścianie? Nasze wskazówki

Pasy na ścianie są nie tylko ozdobą; taka aranżacja może sprawić, że dane pomieszczenie optycznie zmieni swój wygląd. Pasy pionowe mogą wydłużyć pokój; pasy poziome z kolei poszerzą przestrzeń i nadadzą jej głębi. Samodzielnie stworzenie takiej oryginalnej ozdoby nie jest wcale skomplikowane. Jeśli mamy doświadczenie w malowaniu różnego rodzaju powierzchni, to malowanie pasów pionowych czy poziomych będzie dla nas banalnie proste. Konieczny jest jednak zakup odpowiednich materiałów, z czego najważniejsza jest taśma malarska.

Warto podkreślić, że nie można przesadzać z gęstością pasów na ścianie. Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie tylko jednej ściany z danego pomieszczenia i umieszczenie pasów na niej. Jak malować pasy na ścianie? Konieczne będzie przygotowanie dwóch farb: podkładowej oraz jeszcze jednej, która będzie różniła się wariantem kolorystycznym. Niezbędny będzie również wałek do malowania, którym rozprowadza się farbę dużo łatwiej niż pędzlem. Nie można zapomnieć o taśmie malarskiej – to od niej w dużej mierze zależy, czy stworzona przez nas dekoracja w formie pasów będzie estetyczna.

Jak namalować pasy na ścianie – etapy

Malowanie pasów należy rozpocząć od nałożenia na ścianę farby podkładowej. To jej kolor będzie stanowił tło do pasów poziomych lub pionowych. Wiele sklepów malarskich posiada farby specjalnie stworzone do podkładu.

Jak namalować pionowe pasy na ścianie z farbą podkładową? Niezbędna będzie do tego profesjonalna taśma malarska. To ona pomoże nam wyznaczyć szerokość pasów i pomalować je tak, by były równej długości. Na początku można wspomóc się poprzez wyznaczanie odległości ołówkiem; następnie wystarczy nakleić taśmę malarską w odpowiednich miejscach. Warto jeszcze podkreślić, że taśma malarska powinna być odsunięta od linii pomocniej o jakieś dwa milimetry po to, by ją zamalować. Jak namalować poziome pasy na ścianie? Dokładnie w ten sam sposób. Po naniesieniu na ściany taśmy malarskiej pozostaje nam zamalowanie wolnej przestrzeni na wybrany przez nas kolor. Istotne jest także odklejanie taśmy. Należy to zrobić wtedy, gdy farba na niej jest wilgotna. W przeciwnym razie może dojść do tego, że wraz z taśmą oderwą się elementy farby.

Jaka taśma do malowania pasów na ścianie będzie odpowiednia? Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to jako producent taśmy klejącej różnego rodzaju, chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązania. Nasza oferta obejmuje taśmy malarskie, które bardzo łatwo odchodzą od malowanej powierzchni. Takie rozwiązanie sprawia, że usunięcie taśmy po malowaniu jest banalnie wręcz proste. Nasze taśmy są także bardzo łatwe w mocowaniu na ścianie; nie odklejają się samoczynnie pod wpływem wilgoci, co zdarza się w przypadku innych taśm malarskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl