Taśma dwustronna - Jaka będzie najlepsza? Jaką wybrać?

Taśma dwustronna - Jaka będzie najlepsza? Jaką wybrać?

Profesjonalne taśmy i folie są niezastąpione zarówno podczas pracy profesjonalistów, jak i w magazynie każdego majsterkowicza. Najlepsza taśma dwustronna powinna radzić sobie nawet w niesprzyjających warunkach. Jaki produkt wybrać? Nie jest to takie proste. Wybór odpowiedniego artykułu zależy od materiałów, które masz zamiar skleić oraz od czynników, które będą na nie oddziaływać. Najlepsza taśma dwustronna do listew samochodowych może więc nie być najlepszym rozwiązaniem w przypadku klejenia szkła. Na co więc zwracać uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać taśmy klejące dwustronne.

Taśma dwustronna — jaka najlepsza?

Zanim wybierzesz najlepszą taśmę dwustronną powinieneś/powinnaś przede wszystkim zastanowić, do jakich celów będziesz ją wykorzystywać. To jednak nie wszystko. Warto zwrócić także uwagę na rodzaje taśm dwustronnych ich kolor i inne cechy.

Rodzaje taśm dwustronnych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm dwustronnych. Jak wybrać najlepszą? Zapoznaj się z naszym krótkim zestawieniem:

taśma dwustronna foliowa Wykorzystuje się ją m.in. do klejenia papieru, folii czy aluminium.
taśma dwustronna mocna Jest to taśma specjalnego zastosowania. Jest wykorzystywana do naprawy i uszczelniania różnych urządzeń.
taśma dwustronna akrylowa Jest to bardzo wytrzymały rodzaj taśmy. Wykorzystuje się go w przemyśle.
taśma dwustronna siatkowa Jest wykorzystywana m.in. do łączenia tkanin.
taśma dwustronna piankowa Jest bardzo wytrzymała. Wykorzystuje się ją do klejenia rolet lub szkła.
taśma dwustronna dywanowa Jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do klejenia dywanów i wykładzin.
taśma dwustronna pakowa Jest wykorzystywana do przygotowywania paczek do wysyłki.
taśma dwustronna transferowa Jest wykorzystywana do transferowania kleju.

Kolory taśm dwustronnych

Taśmy dwustronne są dostępne w kilku kolorach — zazwyczaj spotkasz żółte, lecz możesz wybrać także czarne i białe. Odcień możesz wybrać dowolnie. Matowe taśmy są bardzo popularne wśród specjalistów, ponieważ można na nich pisać i rysować oznaczenia. Czasem wybierane są także warianty transparentne, które wtapiają się otoczenie.

Cechy taśm dwustronnych

Przy wyborze najlepszej taśmy dwustronnej warto także wziąć pod uwagę takie cechy jak:

  • przyczepność,
  • odporność na czynniki zewnętrzne,
  • zrywalność,
  • rozciągliwość.

Którą taśmę dwustronną wybrać?

Jeśli szukasz taśmy dwustronnej do specjalistycznego zastosowania, nie powinno być kłopotów z wyborem. Problem może się pojawić, jeśli w Twojej branży wykorzystujesz taśmy do klejenia różnych grup produktów. W takim przypadku lepiej oczywiście kupić produkt z mocniejszym klejem. Polecamy jednak zaopatrzyć się w taśmy przeznaczone do konkretnych materiałów. Nie będzie to duży wydatek. Za 25 metrów taśmy zapłacisz kilka lub kilkanaście złotych.

Podsumowanie

Taśmy dwustronne są wykorzystywane w wielu branżach, a także w warunkach domowych. Wiele osób zastanawia się więc, jaka taśma dwustronna jest najlepsza. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim należy zastanowić się, do jakich materiałów będziesz jej używać, w jakich warunkach i czy masz zamiar po niej pisać lub rysować oznaczenia. Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, z łatwością wybierzesz rozmiar, kolor i inne podstawowe cechy taśmy do swoich potrzeb.

Taśma dwustronna to niewielki wydatek, więc polecamy kupić od razu wszystkie potrzebne rodzaje. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór artykułów, które zastosujesz w różnych warunkach.

Zobacz też:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl